VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

VIDEO | Bournemouth – Manchester United 2-2. Încă un sezon de uitat pentru ”diavoli”

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2024

Bournemouth a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Manchester United, într-un meci din etapa a 33-a din Premier League.

Dominic Solanke a deschis scorul în minutul 16 pentru gazde, iar Bruno Fernandes a egalat în minutul 31. La pauză însă Bournemouth a intrat în avantaj, cu golul din minutul 36 al lui Justin Kluivert. United a egalat din nou, în minutul 65, prin acelaşi Bruno Fernandes, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

În minutul 90+7 gazdele au primit un penalti, dar acesta a fost anulat de analiza VAR, care a dovedit că infracţiunea se petrecuse în afara careului.

S-a încheiat 2-2 şi Manchester United ocupă poziţia a 7-a în Premier League, cu 50 de puncte. Bournemouth are 42 de puncte şi este pe locul 12.