Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal
Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Brighton - Tottenham 4-2! Victorie clară obţinută de trupa lui De Zerbi

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 28 dec 2023

Brighton s-a impus, scor 4-2, împotriva Tottenham, în penultimul meci al etapei cu numărul 19 din Premier League.

• Transmisiunile din Premier League vă sunt oferite de Superbet

Brighton a început meciul în forţă, iar după doar 23 de minute tabela arăta 2-0. Scorul a fost deschis de Hinshelwood, în minutul 11, iar Joao Pedro a dublat avantajul, din penalti.

După pauză tot Brighton a fost în prim plan. Estupinan a făcut 3-0 cu un şut superb, în minutul 63, iar Joao Pedro a reuşit dubla, tot din penalti, în minutul 76.

Tottenham s-a trezit abia pe final, atunci când Veliz (minutul 81) şi Davies (minutul 84) au redus din diferenţă. Cele două reuşite s-au dovedit a fi doar de consolare pentru Spurs, iar Brighton a luat toate cele trei puncte.

După 19 etape, Brighton se află pe locul 8 în Premier League, cu 30 de puncte, în vreme ce Tottenham ocupă poziţia a cincea, cu 36 de puncte.

În următoarea etapă, Tottenham primeşte vizita celor de la Bournemouth, în vreme ce Brighton are meci în deplasare cu West Ham.