FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | CAMPIONATUL EUROPEAN DE HANDBAL 2020: NORVEGIA A CÂŞTIGAT BRONZUL! MAREA FINALĂ SE JOACĂ MÂINE, ÎN DIRECT PE LOOK SPORT

Video Publicat pe 25 ian 2020

Naţionala masculină de handbal a Norvegiei a câştigat finala mică şi bronzul a Campionatului European, după ce a învins cu 28-20 (12-9) reprezentativa Sloveniei, într-un meci transmis în direct de Look Sport 2. La pauză, scorul le era favorabil nordicilor, 12-9. Cele două echipe se mai întâniserp în urmă cu doar câteva zile, în faza grupelor principale. Atunci, scandinavii au câştigat cu 33-30.

Marea finală a Campionatului European se joacă mâine, de la ora 17.30, în direct pe Look Sport. Spania şi Croaţia îşi dispută aurul, după ce în urmă cu doar câteva zile s-au întâlnit în faza grupelor principale şi au încheiat nedecis, 22-22.