FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | CAMPIONII REMIZELOR. „U” CLUJ MAI FACE UN EGAL, 1-1 CU REŞIŢA

Video Publicat pe 30 nov 2019

Universitatea Cluj a mai realizat un rezultat de egalitate, al zecelea în acest sezon, 1-1 cu CSM Reşiţa, pe teren propriu. Partida a contat pentru etapa a 2-a a Ligii 1 şi a fost transmisă în direct de Look Plus.

Primii care au înscris au fost oaspeţii, în minutul 20, când Ene a profitat de lipsa de reacţie a defensivei adverse şi l-a învins pe Dur-Bozoancă. „Studenţii” au reuşit să egaleze abia în repriza secundă, în minutul 64, în urma unui corner, când Dican a trimis în plasa porţii bănăţenilor.

În urma rezultatului de azi, Universitatea Cluj face 24 de puncte şi se află pe locul 11. Clujenii au ajuns la 9 remize din 19 meciuri jucate în acest sezon în liga secundă, ceea ce reprezintă un adevărat record. De cealaltă parte, reşiţenii au doar 18 puncte şi tremură serios, afându-se pe locul 17 în clasament.