VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga
VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional
Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele” Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele”
Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania
A fost identificat momentul care a declanşat criza la Rapid. "Asta e realitatea" | VIDEO EXCLUSIV
Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap

VIDEO | Cristina Neagu show! CSM Bucureşti câştigă cu Vipers Kristiansand şi e gata pentru meciul sezonului în Liga Campionilor

Handbal Publicat pe 7 mar 2020

CSM Bucureşti a învins în această seară, pe teren propriu, pe Vipers Kristiansand, cu scorul de 28-22. Meciul s-a disputat în Sala Polivalentă din Bucureşti şi a contat pentru ultima etapă a primei grupe principale din Ligii Campionilor.

Cristina Neagu (10 goluri) a fost cea mai bună jucătoare de pe teren. Alături de ea, cele mai eficiente jucătoare ale bucureştencelor au fost Lekic, Omoregie, Martin, Grbic şi Cvijic (toate cu câte 3 goluri). De partea cealaltă, principalele marcatoare ale nordicelor au fost Reistad, Jonassen şi Morais, toate cu câte 4 reuşite.
CSM Bucureşti a acumulat 11 puncte şi a încheiat grupa pe locul 4, ultimul care asigură calificarea în sferturile competiţiei. Vicecampiona României îşi cunoaşte deja şi adversara. În sferturi, bucureştencele vor înfrunta deţinătoarea trofeului, echipa maghiară Gyor ETO. Unguroaicele au câştigat fără probleme cealaltă grupă principală, fără să piardă vreun meci. De altfel, Gyor a învins azi campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea (scor 35-29). Echipa din Râmnicu Vâlcea a reuşit să se califice de asemenea în sferturile competiţiei, după ce a ocupat la final locul 4 în grupa sa.

CSM Bucureşti - Gyor se joacă în Sala Polivalentă din Capitală pe 3-5 aprilie, iar returul se va disputa pe 10-12 aprilie în Ungaria.