Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A
OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti
Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice
Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri
Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA Sorana Cîrstea, fără replică pe zgura de la Madrid în faţa Igăi Swaitek, locul 1 WTA
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1. Liderul Ligii 2 reuşeşte o nouă victorie

VIDEO EXCLUSIV | Care este cel mai mare salariu la FC Botoşani

FC Botoșani Publicat de Tudor Moisa pe 2 feb 2024

FC Botoşani a învins vineri, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Poli Iaşi, părăsind ultimul loc al clasamentului în Superligă.

Ieşenii au deschis scorul, în minutul 28, când Saghiri a înscris cu un şut puternic din marginea careului. Enzo Lopez a marcat în minutul 52, iar golul a fost anulat iniţial de arbitrul Sorin Vădana, însă a intervenit VAR-ul şi după patru minute, golul lui Lopez a fost validat. Golul victoriei pentru gazde a fost marcat de Mouaddib, în minutul 90+1. Francezul intrase pe teren de doar trei minute şi a adus a treia victorie în ultimele patru etape pentru FC Botoşani, care a părăsit ultima poziţie a clasamentului, trecând pe locul 15, peste Dinamo, cu 18 puncte. Poli Iaşi are 26 de puncte şi se află pe locul 13.

La finalul partidei, în cadrul emisiunii Fotbal Show, Valeriu Iftime a dezvăluit care este cel mai mare salariu la FC Botoşani. Conform finanţatorului, acesta este de 10.000 de euro. În comparaţie, cele mai mari salarii la Dinamo sunt de 15.000 de euro, iar oficialii "câinilor" i-au propus acum unui jucător bosniac o leafă de nu mai puţin de 22.000 de euro.

"Nu ştiu cât plătesc Dinamo, dar dau şi eu salarii mari acuma, din păcate pentru mine.

10.000 de euro (n.r. cel mai mare salariu)" a declarat Valeriu Iftime, în exclusivitate la Prima Sport.