VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

VIDEO | Gloria Buzău - Şelimbăr 0-0. Gazdele au avut cele mai mari ocazii, dar nu le-au concretizat

Liga II Publicat pe 11 apr 2024

Şelimbăr a încheiat la egalitate joi, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia Gloria Buzău, în etapa a treia din play-off-ul ligii secunde.

După o prima repriză modestă, fără vreo ocazie la cele două porţi, Gloria şi Şelimbăr au furnizat un joc fără nici o fază notabilă şi în partea secundă. Mihnea Rădulescu a trimis un şut bun pe poartă, în minutul 72, dar partida s-a terminat fără gol marcat. Ambele echipe nu au reuşit încă să obţină victorii în play-off.

În clasament, CSC Şelimbăr ocupă locul secund, cu 44 de puncte, la două puncte în urma liderului, Unirea Slobozia. Gloria Buzău se află pe poziţia a patra, cu 37 de puncte.

Gloria Buzău - Şelimbăr 0-0

• Gloria Buzău: Greab – Ferraresso, Dandea, Dobrosavlevici, Sălceanu - Prejmerean, Akhmatov - M. Rădulescu, Perianu, Dumitraşcu - Chică-Roşă
  • CSC Şelimbăr: Roşca – Gîţ, Palmeş, Natea, Fl. Mitrea - Panos, Ayine - Monea, Moussinga, Schieb - Rotund

Min. 90+4: Final de meci!

Min. 72: O nouă şasnă bună pentru buzoieni! Şutul din afara careului trimis de unul dintre jucătorii Gloriei Buzău l-a întins serios pe portarul Roşca.

Min. 71: Ocazie mare pentru Gloria Buzău! Dandea s-a înălţat în urma unui corner, dar loviutra sa de cap a trecut pe lângă poartă.

Min. 1: A început partida!

________________________________________________________________________________________________________________

Înaintea acestui duel, Gloria Buzău ocupă locul 4, cu 36 de puncte. Având în vedere că Şelimbăr şi Corvinul nu au drept de promovare, buzoienii luptă pentru promovarea directă. Trupa lui Andrei Prepeliţă a remizat în ultima etapă pe terenul echipe CS Mioveni.

De cealaltă parte, Şelimbăr se află pe 2 în clasament, cu 43 de puncte, iar meciul de astăzi este unul fără miză. Sibienii au remizat în etapa precedentă, cu Corvinul Hunedoara, scor 0-0.

Ultima confuntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria celor de la Şelimbăr, scor 2-1.