Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

VIDEO | I-A LOVIT ARGEŞUL. PETROLUL A PIERDUT DUPĂ UN MECI CU MULTE RATĂRI

Video Publicat pe 11 apr 2019

FC Argeş a pus capăt seriei de rezultate bune a Petrolului, care avea două victorii la rând, fără gol primit. Echipa unde a strălucit Nicolae Dobrin a deschis scorul în minutul 4, prin Vasile Buhăescu. Fostul dinamovist, Robert Moldoveanu, a restabilit egalitatea pentru prahoveni. Kozoronis putea face 2-1 pentru echipa din Ploieşti. Portarul oaspeţilor a prins, însă, fără probleme şutul grecului. O şansă şi mai mare pentru Petrolul a venit de la Chindriş. În minutul 32, trupa lui Gigi Mulţescu a trecut iar pe lângă gol, după şutul lui Marinescu. Nici Arnăutu nu a avut mai mult noroc la faza următoare. Dacă Petrolul nu a găsit drumul spre victorie, a făcut-o Argeşul. Oaspeţii au dat lovitura după pauză, la execuţia senzaţională a lui Cătălin Barbu. Piteştenii sunt pe 6, cu 53 de puncte. Clubul din Trivale are 15 victorii, 8 egaluri şi 6 înfrângeri în Liga a 2-a. Ploieştenii se află pe 4, cu 59 de puncte, şi păstrează şanse la promovare. Lupii au câştigat 18 jocuri, au pierdut 6, iar alte 5 s-au terminat la egalitate.