Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

VIDEO | În sfârşit! Ionuţ Radu, prima apariţie în tricoul Interului în acest sezon

Stranieri Publicat pe 8 mai 2021

Internazionale Milano, care a câştigat deja campionatul Italiei, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, Sampdoria, într-un meci din etapa a 25-a, în care Ionuţ Radu a jucat o repriză. El a intrat pe teren în minutul 46.

Învingătorii au marcat prin Gagliardini (4'), Sanchez (27', 37'), Pinamonti (62') şi Martinez (70' - penalti). Pentru Sampdoria a înscris Candreva, în minutul 35.

Alte rezultate din Serie A:

• Spezia – Napoli 1-4
    Au marcat: Piccoli ’64 / Zielinski ’15, Osimhen ’22, ’44, Lozano ‘79
  • Udinese – Bologna 1-1
    Au marcat: De Paul ’23 / Orsolini ’83 (penalti)

Partida Fiorentina – Lazio are loc tot sâmbătă. Meciurile Genoa – Sassuolo, Benevento – Cagliari, Parma – Atalanta, Verona – Torino, AS Roma – Crotone şi Juventus – AC Milan se vor disputa duminică.