VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | Las Palmas - FC Sevilla 0-2. Andaluzii îşi asigură liniştea pe final de sezon

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

FC Sevilla a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia Las Palmas, într-un meci al etapei a 31-a din La Liga.

Gazdele au rămas în zece încă din minutul 6, când Saul Coco a primit direct cartonaş roşu, iar oaspeţii au profitat de avantajul numeric pe final de repriză, când Nemanja Gudelj a centrat şi Youssef En-Nesyri a deschis scorul înscriind cu o lovitură de cap în minutul 43. Al doilea gol al andaluzilor a venit în prelungiri, minutul 90+3, marcat de Dodi Lukebakio, pe contraatac şi FC Sevilla s-a impus cu 2-0.

În clasament echipa lui Quique Sanchez Flores este pe locul 13, cu 34 de puncte, iar Las Palmas se află un loc mai sus, pe 12, cu 37 de puncte.