Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara 1-0. Gazdele s-au impus la limită şi şi-au asigurat prima poziţie în play-off-ul Ligii 2 VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara 1-0. Gazdele s-au impus la limită şi şi-au asigurat prima poziţie în play-off-ul Ligii 2
Verdict clar pentru postul de portar al naţionalei. „Cu tot respectul pentru Horaţiu Moldovan, dar altul trebuie să fie titular clar la Euro ...” Verdict clar pentru postul de portar al naţionalei. „Cu tot respectul pentru Horaţiu Moldovan, dar altul trebuie să fie titular clar la Euro ...”
Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid
A început curăţenia de vară a lui Mircea Rednic de la UTA! Jucătorul care va pleca A început curăţenia de vară a lui Mircea Rednic de la UTA! Jucătorul care va pleca

VIDEO | Lazio - Udinese 1-2. Etapa din Serie A se termină cu o surpriză

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 11 mar 2024

Udinese a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Lazio Roma, într-un meci din etapa a 28-a a Serie A. Cele trei goluri au fost marcate între minutele 47 şi 51.

Romanii au lovit bara, prin Zaccagni, în minutul 4, apoi acelaşi jucător a trimis peste poarta oaspeţilor, în minutul 28. Udinese a fost periculoasă pe final de repriză, dar la cabine s-a intrat cu scor alb.

Imediat după pauză, Lucca a deschis scorul pentru Udinese, în minutul 47, dar gazdele au egalat în minutul 49, când Giannetti a deviat în propria poartă o centrare a lui Zaccagni.

Răspunsul oaspeţilor a venit după două minute, cu un gol semnat de Zarraga. Nehuen Perez, de la Udinese, a fost eliminat în minutul 90+4, dar situaţia de pe tabelă nu s-a schimbat, 2-1 pentru Udinese, care a urcat pe locul 13, cu 27 de puncte.

Lazio Roma ocupă poziţia a 9-a, cu 40 de puncte.