VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ivan deschide scorul
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol” Florin Maxim vrea ca elevii săi să joace pentru fani. ”Tribuna e dornică şi vrea să vadă spectacol”

VIDEO | Liverpool - Crystal Palace 0-1. ”CormoraniI” se încurcă surprinzător şi pierd şefia în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Crystal Palace s-a impus surprinzător duminică, în deplasare, scor 1-0, în faţa formaţiei FC Liverpool, în etapa a 33-a din Premier League.

Londonezii au deschis scorul la Liverpool în minutul 14, când a înscris Eberechi Eze. Echipa lui Oliver Glasner a ţinut apoi de rezultat, în ciuda asediului pe care gazdele l-au susţinut la poarta lui Dean Henderson. Liverpool pierde puncte importante în lupta pentru titlu, rămânând pe locul al treilea, cu 71 de puncte, în timp ce Crystal Palace se află pe 14, cu 33 de puncte.

Într-un alt meci al etapei a 33-a, Fulham s-a impus cu 2-0 la West Ham United. Dubla lui Andreas Pereira a adus victoria pentru trupa lui Marco Silva. Brazilianul a înscris în minutele 9 şi 72, iar Fulham ocupă poziţia a 12-a, cu 42 de puncte, în timp ce West Ham este pe locul 8, cu 48 de puncte. În finalul meciului, minutul 85, jucătorul lui West Ham George Earthy s-a accidentat la cap şi a fost transportat la spital în stare de inconştienţă.