FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | LUCEAFĂRUL A UMILIT SNAGOVUL. GOL SUPERB DAT DE NEPOTUL LUI DULCA

Video Publicat pe 11 apr 2019

Luceafărul Oradea a făcut spectacol în deplasarea cu Sportul Snagov, scor 4-2. Golul de 1-0 a venit în minutul 42, dintr-un penalty transformat de Vasile Pop. Nepotul lui Cristi Dulca, Alex, a majorat diferenţa cu un şut superb. După revenirea de la cabine, oaspeţii au lovit din nou prin Vasile Preoteasa. Fostul lider al ligii secunde a revenit în joc după execuţia fantastică a lui Lucian Ion. Gazdele au continuat să atace, iar efortul le-a fost răsplătit. Jucătorul cu trecut rapidist, Alex Ioniţă, a făcut 2-3. În minutul 87, Luceafărul a semnat ratarea meciului, când George Paraschiv a scăpat singur cu portarul. Până la urmă, oaspeţii au dat şi al patrulea gol, prin Andrei Luduşan. În urma acestui rezultat, Luceafărul se află pe 11, cu 34 de puncte. Orădenii au 9 victorii, 7 egaluri şi 13 înfrângeri în actuala ediţie din Liga a 2-a. Deşi a pierdut, Sportul Snagov rămâne în cursa pentru promovare. Formaţia lui Eugen Trică ocupă locul 5, cu 59 de puncte. Bilanţul formaţiei este de 18 succese, 5 remize şi 6 eşecuri.