VIDEO | LUCEAFĂRUL A UMILIT SNAGOVUL. GOL SUPERB DAT DE NEPOTUL LUI DULCA - LOOKSPORT
Liga II Noutăți Video

VIDEO | LUCEAFĂRUL A UMILIT SNAGOVUL. GOL SUPERB DAT DE NEPOTUL LUI DULCA

Luceafărul Oradea a făcut spectacol în deplasarea cu Sportul Snagov, scor 4-2. Golul de 1-0 a venit în minutul 42, dintr-un penalty transformat de Vasile Pop. Nepotul lui Cristi Dulca, Alex, a majorat diferența cu un șut superb. După revenirea de la cabine, oaspeții au lovit din nou prin Vasile Preoteasa. Fostul lider al ligii secunde a revenit în joc după execuția fantastică a lui Lucian Ion. Gazdele au continuat să atace, iar efortul le-a fost răsplătit. Jucătorul cu trecut rapidist, Alex Ioniță, a făcut 2-3. În minutul 87, Luceafărul a semnat ratarea meciului, când George Paraschiv a scăpat singur cu portarul. Până la urmă, oaspeții au dat și al patrulea gol, prin Andrei Ludușan. În urma acestui rezultat, Luceafărul se află pe 11, cu 34 de puncte. Orădenii au 9 victorii, 7 egaluri și 13 înfrângeri în actuala ediție din Liga a 2-a. Deși a pierdut, Sportul Snagov rămâne în cursa pentru promovare. Formația lui Eugen Trică ocupă locul 5, cu 59 de puncte. Bilanțul formației este de 18 succese, 5 remize și 6 eșecuri.