VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

VIDEO ǀ Monza – Inter, 2-2, în direct la Prima Sport 1. Nou-promovata a obţinut dramatic un punct în faţa vicecampioanei Italiei

Inter Publicat de Emanoil Ursache pe 7 ian 2023

Monza – Inter, meci transmis în direct de către Prima Sport 1 din etapa a 17-a, din Serie A, s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

3 dintre cele 4 reuşite ale partidei au avut loc în prima repriză. Darmian a deschis scorul în minutul 10 reluând în poartă centrarea excelentă livrată de Bastoni.

La câteva zeci de secunde, în minutul 11, Ciurria a adus egalarea pentru formaţia nou-promovată, cu o execuţie frumoasă la colţul lung, la care portarul Interului Onana nu a putut face nimic.

Lautaro Martinez a profitat în minutul 22 de o greşeală uriaşă în defensiva Monzei şi a înscris golul de 2-1 pentru milanezi cu poarta goală.

Surpriza s-a produs în minutul 90 + 3. Caldirola a salvat un punct pentru Monza cu o lovitură de cap excelent plasată din centrarea lui Ciurria, autorul primului gol al gazdelor.

În urma acestui rezultat, Inter rămâne pe locul 4 în clasament şi adună 36 de puncte. Trupa ”negru-albastră” a înregistrat primul egal în campionat după alte 3 succese consecutive anterioare. În următoarea etapă va întâlni pe teren propriu modesta Verona, ultima clasată cu doar 6 puncte.

Monza adună 18 puncte şi urcă cel puţin provizoriu pe locul 14 din Serie A. Gruparea se va duela în runda viitoare cu o altă nou-promovată, Cremonese, penultima clasată cu doar 7 puncte acumulate.