Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Senna, în semn de omagiu, în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna
 LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Meci crucial în lupta pentru promovare
VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor
Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!” Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!”
”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator ”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator
"Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic "Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic

VIDEO | Monza - Napoli 2-4. Tresărire de orgoliu a campioanei Italiei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Napoli a învins în deplasare, scor 4-2, formaţia Monza, în etapa a 31-a din Serie A.

Monza a deschis scorul în minutul 9, prin Djuric, apoi oaspeţii au ratat câteva ocazii, dar nu au reuşit să egaleze până la pauză. Napoli a avut un gol al lui Ngonge anulat pentru ofsaid, în minutul 49, şi a egalat abia în minutul 55, prin nigerianul Victor Osimhen. După alte două minute, campioana Italiei a trecut în avantaj, cu golul lui Politano. Zielinski a dus scorul la 3-1 pentru Napoli, în minutul 61, iar gazdele au marcat şi ele un minut mai târziu, prin Colpani.

Scorul final a fost stabilit de Raspadori, în minutul 68 şi Napoli s-a impus cu 4-2.

Campioana en-titre a urcat pe locul 7, cu 48 de puncte, în timp ce Monza este pe 11, cu 42 de puncte.