FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | Olympiakos - Panathinaikos 3-1. Olympiakos a câştigat titlul! Echipa lui Boloni a condus cu 1-0 în derby-ul Greciei

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 11 apr 2021

Olympiakos Pireu a câştigat titlul cu numărul 46 în Grecia, după victoria în derby cu Panathinaikos, scor 3-1, în play-off. Echipa lui Ladislau Boloni a condus cu 1-0, dar a cedat iniţiativa după ce a rămas în inferioritate numerică, în repriza a doua.

În minutul 10, Olympiakos a avut un gol anulat pentru ofsaid.

Panathinaikos a deschis scorul în minutul 31, din penalty. Macheda a transformat lovitura de la 11 metri, acordat după un fault al lui Semedo.

În minutul 45+3, Olympiakos a egalat prin Koka, cu o lovitură de cap.

În minutul 60, gazdele au trecut în avantaj, graţie reuşitei lui Youssef El Arabi.

În minutul 65, Panathinaikos a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea fundaşului Achilleas Poungouras.

Bruma a stabilit scorul final pe contraatac, în minutul 90+7, cu un şut în poarta goală, în condiţiile în care portarul Dioudis venise în careul advers la un corner.

Olympiakos are 6 victorii consecutive în campionatul Greciei şi un avans de 22 de puncte faţă de următoarea clasată, Aris Salonic.

Echipa lui Ladislau Boloni luptă în continuare pentru un loc de cupă europeană.

Olympiakos a sărbătorit câştigarea titlului cu numărul 46, un nou record intern. Dominaţia acestei echipe este incredibilă, având în vedere că restul cluburilor aflate acum în prima ligă din Grecia au în total doar 39 de titluri câştigate.

Sursa foto: Twitter Olympiacos