VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi VIDEO | Grozavu, declaraţia zilei după ce s-a aflat că Sepsi poate pierde la ”masa verde” meciul cu Poli Iaşi
OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese" OFICIAL | Toni Petrea, noul antrenor al FCSB-ului: "Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese"
Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani Programul DDB ia amploare. 8.000 de membri şi noi posibilităţi pentru fani
Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3 Portugalia îşi poate desemna campioana azi! Porto, la 90 de minute de câştigarea unui nou titlu. Partida cu Sporting e de la 23:30 pe LOOK SPORT 3
ULTIMA ORĂ | E clar! Ioan Andone nu mai revine la Dinamo. "Fălcosul", noul preşedinte al echipei FC Voluntari ULTIMA ORĂ | E clar! Ioan Andone nu mai revine la Dinamo. "Fălcosul", noul preşedinte al echipei FC Voluntari
OFICIAL | Steaua a fost desemnată campioană! OFICIAL | Steaua a fost desemnată campioană!

VIDEO | PORTO CÂŞTIGĂ DERBY-UL CU SPORTING ŞI O AMENINŢĂ SERIOS PE BENFICA

Video Publicat pe 5 ian 2020

FC Porto s-a impus pe terenul lui Sporting, 2-1, în derby-ul primei ligi portugheze. În direct pe Look Sport, Marega (minutul 6) şi Soares (73) au marcat golurile învingătorilor, în timp ce Acuna a înscris pentru echipa din capitala Portugaliei, în penultimul minut al primei reprize.

Este prima victorie a „dragonilor” pe terenul lui Sporting, în campionat, după 12 ani. O victorie care o duce pe Porto la 38 de puncte, pe locul secund, la patru lungimi în spatele Benficăi Lisabona. În schimb, Sporting e abia a treia, are 26 de puncte şi nu poate decât să urmărească de la distanţă lupta pentru titlu dintre cele două rivale.