Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV
VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă
VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă
Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine” Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine”
Marius Şumudică a reacţionat după ce Neluţu Sabău a dezvăluit că l-ar putea înlocui la „U” Cluj: „Ştie foarte bine” | EXCLUSIV Marius Şumudică a reacţionat după ce Neluţu Sabău a dezvăluit că l-ar putea înlocui la „U” Cluj: „Ştie foarte bine” | EXCLUSIV
EXCLUSIV | Marius Şumudică are oferta pe masă! „În seara asta dacă vreau semnez” EXCLUSIV | Marius Şumudică are oferta pe masă! „În seara asta dacă vreau semnez”

VIDEO ǀ Prestaţie solidă a lui Dusan Vlahovic în Salernitana – Juventus 0-3! Două goluri şi o pasă de gol norocoasă pentru sârb

Juventus Publicat de Emanoil Ursache pe 7 feb 2023

Salernitana – Juventus, meci contând pentru etapa a 21-a din Serie A, transmis în direct de către Prima Sport 1, s-a terminat cu victoria oaspeţilor la scor de neprezentare (0-3).

Vlahovic a deschis scorul în minutul 26 dintr-un penalty executat imparabil, la care portarul Ochoa a ghicit colţul în zadar.

Kostic a stabilit rezultatul primei reprize în minutul 45, când un voleu ratat de către acelaşi Vlahovic s-a transformat într-o pasă ideală de gol.

Ultima reuşită a confruntării a fost marcată tot de Vlahovic, care şi-a trecut în cont dubla, în minutul 47, printr-o execuţie demnă de un atacant veritabil.

Juventus acumulează 26 de puncte în clasament şi se poziţionează pe locul 10 la finalul etapei din Serie A. ”Bătrâna Doamnă” ar fi terminat runda pe locul 3 fără penalizarea de 15 puncte pe care a primit-o. AS Roma, ultima de pe podium, are 40 de puncte.

Salernitana rămâne cu 21 de puncte pe locul al 16-lea, cu 7 ”lungimi” în faţa Veronei, ocupanta locului 18 retrogradabil.

Juventus va juca următorul meci din campionat pe teren propriu cu Fiorentina (locul 13, 24 de puncte), în timp ce Salernitana se va deplasa la Verona.