ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră ULTIMĂ ORĂ | A fost anunţat programul etapei a 9-a din play-off şi play-out. Cinci meciuri vor avea loc de la aceaaşi oră
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1, în direct la Prima Sport 1! Final de foc pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1, în direct la Prima Sport 1! Final de foc pe „Arcul de Triumf”
Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie Pedro Rocha a fost numit preşedinte al Federaţiei Spaniole de Fotbal, în ciuda inculpării sale pentru corupţie
VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede” VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede”
Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam
Bomba momentului în fotbalul românesc! Daniel Niculae, OUT din Giuleşti?

VIDEO | RAPID SE IMPUNE LA CHIAJNA ŞI SE APROPIE LA NUMAI 3 PUNCTE DE LIDERUL UTA

Liga II Publicat pe 7 dec 2019

Rapid a câştigat, azi, meciul disputat la Chiajna, 3-1 cu Concordia, în direct pe Look Sport. Francezul Brighton Labeau a venit primul la întâlnirea cu golul, încă din minutul 5. La fix 20 de minute de la reluarea jocului, în repriza secundă, marocanul Alami Bazza a făcut 2-0 pentru giuleşteni, însă gazdele au fost readuse în joc de golul lui Albu, marcat în minutul 72. Jorza a risipit orice urmă de dubiu în minutele suplimentare, iar Rapid s-a impus la final cu 3-1.

Graţie acestei victorii, giuleştenii fac 35 de puncte şi se menţin pe locul 3. Rapid se află la o lungime în spatele lui CS Mioveni şi la 3 puncte sub liderul UTA, care are însă un meci mai puţin jucat. De cealaltă parte, Concordia Chiajna a intrat în hora retrogradări şi va avea emoţii până la final. Cu 21 de puncte, ilfovenii se află acum pe locul 16.