VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | Real Sociedad - Almeria 2-2. Bascii se încurcă acasă cu ultima clasată

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

Almeria a terminat la egalitate duminică seara, în deplasare, scor 2-2, în etapa a 31-a din La Liga.

Oaspeţii au înscris primii pe Reale Arena, prin Adri Embarba, în minutul 30, dar Real Sociedad a egalat după numai două minute, când Sheraldo Becker l-a învins pe goalkeeperul Almeriei, Luis Maximiano. După pauză Mikel Oyarzabal a adus gazdele în avantaj, cu un gol marcat din pasa lui Becker, în minutul 59.

Real Sociedad a rămas în zece după eliminarea lui Igor Zubeldia, din minutul 86, iar Adri Embarba a transformat un penalti în minutul 88, aducând Almeriei un egal care nu o ajută deloc.

Echipa lui Pepe Mel ocupă ultimul loc, cu 17 puncte, în timp ce Real Sociedad este pe locul 6, cu 50 de puncte.