Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bogdan Andone, aproape de un miracol la Botoşani. ”Luni de zile am jucat cu sabia deasupra capului” VIDEO | Bogdan Andone, aproape de un miracol la Botoşani. ”Luni de zile am jucat cu sabia deasupra capului”
VIDEO | ”Nu cred că rezultatul este echitabil”. Florin Pîrvu are emoţii în ultima etapă VIDEO | ”Nu cred că rezultatul este echitabil”. Florin Pîrvu are emoţii în ultima etapă
VIDEO | Arsenal - Bournemouth 3-0. ”Tunarii” visează la titlu în Premier League! VIDEO | Arsenal - Bournemouth 3-0. ”Tunarii” visează la titlu în Premier League!
FCSB se desparte la vară de unul din cei mai vechi jucători din lot FCSB se desparte la vară de unul din cei mai vechi jucători din lot
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe

VIDEO | Scenariu ireal la Genoa - AC Milan. Giroud a intrat în poartă în prelungiri, iar Puşcaş nu a putut să îi dea gol

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 8 oct 2023

AC Milan a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Genoa, într-un meci în care portarii ambelor echipe au fost eliminaţi pe final, iar în poarta Milanului a intrat Giroud.

Meciul de la Genova a avut momentele lui intense în ultima lui parte. Christian Pulisic a marcat în minutul 87 singurul gol al partidei. În minutul 90+8, portarul lui AC Milan, Maignan, a primit cartonaş roşu direct pentru o intervenţie în afara careului şi, cum toate schimbările fuseseră efectuate, în poarta milanezilor a intrat Olivier Giroud.

Francezul a salvat excelent din faţa lui Puşcaş, în minutul 13 al prelungirilor.

Din lovitura liberă care a urmat, gazdele au trimis în bară, iar la faza următoare a fost eliminat şi portarul lui Genoa, Josep Martinez. Meciul s-a încheiat după 14 minute de prelungire, iar Milan, cu 21 de puncte, este lider în campionat. Genoa ocupă poziţia a 14-a, cu 8 puncte.

Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa, iar George Puşcaş a intrat pe teren în minutul 90+1.