Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj
Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă” Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă”
VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6

VIDEO | Scene ireale la Dubai! Andrei Rublev a insultat un arbitru de linie şi a fost descalificat

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 1 mar 2024

Andrei Rublev, locul 5 mondial, a fost descalificat, vineri, în semifinalele turneului ATP 500 de la Dubai, pentru că a insultat un arbitru de linie, informează L'Equipe.

Rublev era condus de Alexander Bublik cu 6-5 în setul al treilea când a insultat un arbitru de linie după ce acesta a făcut un anunţ cu care el nu a fost de acord.

Rublev s-a apropiat de arbitrul de linie şi i-a strigat, în engleză şi aproape de faţă: "Cum poţi face o asemenea greşeală? Cum poţi să faci o asemenea greşeală? Dar o propoziţie în limba rusă a fost cea care a dus la descalificarea sa. Un alt arbitru de linie din preajma terenului era vorbitor de rusă şi a venit să raporteze supervizorului expresia injurioasă folosită de Rublev. După o lungă discuţie, s-a decis descalificarea jucătorului.

Acest comportament nepotrivit are consecinţe serioase pentru rus, care va pierde punctele şi premiul în bani acumulate în această săptămână. Alexander Bublik a ajuns în finală şi îl va înfrunta pe câştigătorul meciului Daniil Medvedev - Ugo Humbert.