Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"
S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2 VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2

”A fost cea mai mare revenire din cariera mea”. Sorana Cîrstea traversează o perioadă de vis a carierei

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 22 feb 2024

Sorana Cîrstea a declarat că în meciul cu sportiva cehă Marketa Vondrousova a reuşit cea mai mare revenire din cariera sa, după ce s-a impus, deşi a pierdut primul set şi a fost condusă cu 5-1 în setul doi.

"Cred că a fost cea mai mare revenire din cariera mea. La 1-5 nu mă gândeam că voi câştiga, voiam să mai lungesc meciul, dar cumva am reuşit să câştig, nici nu ştiu cum. Mă simt bine, mă bucur că am longevitate în tur, am adrenalina necesară pentru nivelul înalt. Îmi doresc să aduc bucurie celor din tribune. Sunt încă în turneu şi mă bucur foarte tare", a declarat Cîrstea la finalul meciului.

Sorana Cîrstea, locul 22 WTA, s-a calificat, joi, în semifinalele turneului de categorie WTA 1000 de la Dubai, după un meci spectaculos de trei seturi. Românca a pierdut primul set şi a fost condusă de Marketa Vondrousova, favorita 7, cu 5-1 în setul doi. Ea a revenit şi a câştigat setul doi, dar şi setul decisiv.

Sorana a trecut de favorita 7, sportiva cehă Marketa Vondrousova (8 WTA), scor 2-6, 7-6 (7/1), 6-2.

În semifinale, Sorana va evolua contra italiencei Jasmine Paolini, locul 26 mondial.