VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024
Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul

A reintrat Farul în lupta pentru titlu? "Am văzut o echipă campioană" | VIDEO EXCLUSIV

Farul Constanta Publicat de Tudor Moisa pe 21 ian 2024

Farul Constanţa a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii.

Oaspeţii au înscris primii la Craiova, în minutul 15, când Louis Munteanu a şutat, portarul Laurenţiu Popescu a respins până la Rivaldinho şi acesta a deschis scorul. Gazdele au egalat în minutul 36, prin Alexandru Creţu, însă Farul a lovit din nou după şapte minute, prin Louis Munteanu.

În cadrul emisiunii Fotbal Show, Florin Răducioiu a vorbit despre evoluţia elevilor lui Hagi. Fostul mare internaţional consideră că Farul a arătat, în sfârşit, ca o campioană.

"În primul rând, e clar că a fost un meci superb, un meci foarte frumos, un super meci! Felicitări celor două echipe!

Într-adevăr, datorită acestui pragmatism al jucătorilor lui Hagi, trebuie să recunoaştem şi mă bucur că am văzut o echipă campioană astăzi.

Farul mi-a adus aminte de anul trecut, cum câştigau meciurile. Real Madrid, astăzi, a suferit şi ea foarte mult şi a câştigat meciul. Îmi plac aceste echipe care suferă şi până la urmă câştigă. Asta face să crească foarte mult încrederea în ei.

Sper să fie începutul unei serii de victorii, merită să câştige cât mai multe puncte" a spus Florin Răducioiu, în exclusivitate la Prima Sport.