”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal
Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV Bănel Nicoliţă s-a dezlănţuit după ce FCSB a devenit campioană | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Napoli - AS Roma 2-2. ”Derby del Sole” se termină indecis VIDEO | Napoli - AS Roma 2-2. ”Derby del Sole” se termină indecis

”Aia e, mi-a cerut scuze”. Gabi Torje l-ar fi înjurat de morţi pe Azdren Llullaku

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 22 feb 2024

Ceahlăul Piatra Neamţ s-a impus, 2-1, în deplasare, în faţa formaţiei Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 16 a ligii secunde.

Oaspeţii au deschis scorul la Chiajna, în minutul 7, prin Matei Moraru, şi l-au majorat în minutul 50, atunci când tot Matei Moraru, mijlocaşul de 18 ani al nemţenilor, a reuşit să înscrie al patrulea său gol stagional.

Concordia a redus din diferenţă prin Adrian Bălan, în minutul 70, dintr-un penalty scos de Gabriel Torje, dar meciul s-a încheiat cu victoria Ceahlăului, scor 2-1.

Azdren Llullaku a dezvăluit că Gabi Torje l-a înjurat la pauza meciului. Ulterior se pare că jucătorul celor de la Concordia şi-a cerut scuze de la albanez.

”Mă bucur foarte mult că am luat trei puncte. Cum am zis, e doar un pas şi mai avem trei finale.

(n.r. faza cu Torje) Sunt multe chestii, sunt multe înjurături într-un meci, dar când înjuri de morţi e mai nasol. Aia e, mi-a cerut scuze, e ok.

Toţii jucătorii îşi arată valoarea în play-off, este mult mai spectaculos şi pentru public”,