Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine” Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine”
Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum
Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor
Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe Primul meci al sezonului din Malaezia a fost anulat după ce mai mulţi jucători au fost victimele unor violenţe
Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia Debut fabulos al lui Kirill Shevchenko în faţa multiplului campion mondial Magnus Carlsen, la Varşovia
Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi” Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi”

”Am vrut să trag şi m-a tras”. Alexandru Musi a explicat penalty-ul din prelungirile meciului cu Dinamo

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2024

Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Pentru Dinamo a marcat Moura (39), iar pentru Petrolul a punctat Grozav, în al 13-lea minut al prelungirilor.

Alexandru Musi a explicat faza amplu analizată la VAR, ce a dus la acordarea loviturii de pedeapsă ce a stabilit scorul final. Prahoveanu a fost busculat în careu de Amzăr.

”Mă bucur că am scos un punct, mergem acasă fericiţi. M-am trezit cu mingea la picior, am vrut să trag şi m-a tras, m-a dezechilibrat. Vă daţi seama că din faţa porţii vreau să dau gol, m-a tras şi m-a dezechilibrat.

Dinamo a fost o echipă compactă, mă bucur că în repriza a doua am jucat bine şi am luat un punct. De mâine muncim în continuare, pregătim următorul meci. Clasamentul e foarte strâns”