Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

Antrenorul celor de la Braga, critici la adresa lui Istvan Kovacs. ”Acest joc merita un arbitraj mai bun”

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 19 feb 2021

Tehnicianul echipei Sporting Braga, Carlos Carvahal, a criticat, joi seară, prestaţia brigăzii de arbitri condusă de Istvan Kovacs la meciul cu AS Roma, pierdut de portughezi cu scorul de 0-2, în Liga Europa.

„Am primit gol repede, dar am rămas în joc şi apoi am avut trei sau patru ocazii de gol. În a doua repriză, situaţia a fost la fel până la cartonaşul roşu. Jucătorii mei au fost foarte buni, pe teren au fost două echipe mari. Arbitrajul a fost slab, sub calitatea celor două echipe. Acest joc merita un arbitraj mai bun”, a declarat Carlos Carvalhal, potrivit presei portugheze.

Formaţia Sporting Braga a fost învinsă cu 2-0 de AS Roma, pe teren propriu, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa. Au marcat Dzeko ‘5 şi Mayoral ’86.

În minutul 54, de la Braga a fost eliminat Esgaio. În minutul 60, un gol al oaspeţilor a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.