5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Atacantul Chindiei atacă arbitrajul: „E tragi-comic! Noi am fost câştigătorii morali”

FCSB Publicat de Răzvan Cîrceag pe 2 oct 2021

FCSB a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 11-a din Casa Liga 1, în care a marcat din penalti la ultima fază a jocului. În minutul 8, de la Chindia a fost eliminat Kocic.

FCSB a marcat prin Budescu, în minutul 90+7, dintr-un penalti acordat pentru un henţ în careu.

La finalul partidei, Daniel Florea - atacantul celor de la Chindia – a avut un discurs în care a comentat jocul celor două formaţii, arătându-se nemulţumit de arbitraj şi de soarta meciului.

„Am ieşit cu capul sus de pe teren. Câştigătorii morali am fost noi, am făcut tot ce a depins de noi. În privinţa altor lucruri, care nu ţin de noi, nu avem ce să facem. Sper ca şi ceilalţi implicaţi din fenomen să-şi facă treaba bine, noi încercăm să facem asta de fiecare dată. Am strâns lucrurile, am luptat până la capăt. La capătul care s-a putut.

E tragi-comic. Premergător fazei eliminării, Cornel Dinu iese accidentat după un fault clar al lui Creţu. Intrarea lui Kocic nu are intensitate. Ridică talpa, dar eu eram la 2 metri de fază, talpa trece printre picioarele adversarului. Creţu a recunoscut că nu a fost atins. Când m-am uitat la Rusandu, cred că nu mai ştia câte buzunare are. La un moment dat căuta şi pe la spate, şi în faţă.

I-am zis «ce cauţi acolo? Nu-ţi bate joc de noi, nu rupe echilibrul acestui joc». Ne-a tăiat aripile, la final ni le-a şi frânt. Până în minutul 30 nu ştiu dacă am avut vreun fault, vreun aut. Maniera de arbitraj au văzut-o şi cei din tribună, şi lumea de acasă. Putem noi să judecăm arbitrii? Noi am ieşit victorioşi de pe teren, ca şi cum am făcut tot ce ţinea de noi”, a spus Florea.