Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar Scandal în toată regula la Rapid! Doi jucători, la un pas de bătaie în vestiar
Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor” Tony, faţă în faţă cu cele mai importante meciuri ale sezonului. ”Ca două finale de Liga Campionilor”
Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori” Schimbare majoră decisă de UEFA pentru EURO 2024. Veste foarte bună pentru ”tricolori”
VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1, în direct la Prima Sport 1! Visic face ”dubla” VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1, în direct la Prima Sport 1! Visic face ”dubla”
Dan Petrescu a explicat de ce îşi începe mai repede mandatul la CFR. ”Iniţial contractul era semnat de la 1 iunie” Dan Petrescu a explicat de ce îşi începe mai repede mandatul la CFR. ”Iniţial contractul era semnat de la 1 iunie”
Visul FCSB-ului de a reveni în Ghencea, spulberat de Florin Talpan: „N-au ce căuta! Titlul 27? Nu există aşa ceva” Visul FCSB-ului de a reveni în Ghencea, spulberat de Florin Talpan: „N-au ce căuta! Titlul 27? Nu există aşa ceva”

Atletism ǀ România s-a clasat pe locul cinci la Europenele pe echipe şi rămâne în Divizia 2

Atletism Publicat pe 22 iun 2023

Echipa României s-a clasat pe locul al cincilea Campionatele Europene de atletism pe echipe, Divizia secundă, în cadrul Jocurilor Europene Cracovia Malopolska.

Ca urmare a acestei clasări, România rămâne în Divizia 2.

Sportivii tricolori au obţinut în total 344 de puncte în 37 de probe.

Dintre sportivii români, Claudia Bobocea a câştigat joi proba de 1500m, în 4:08.68, obţinând astfel 16 puncte.

Primele trei poziţii au fost ocupate de Ungaria (456.50), Ucraina (435.50) şi Lituania (372.50), echipe care au promovat în eşalonul de elită.