VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024
Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul

EXCLUSIV | Florin Răducioiu şi Viorel Moldovan elimină o forţă din lupta pentru titlu!

Emisiuni Publicat pe 18 feb 2024

Universitatea Craiova are etape slabe în SuperLiga României, iar duminică, în duelul cu penultima clasată, FC Botoşani, a scos doar o remiză, scor 2-2, dar după ce a fost condusă la două goluri. Din acest motiv, în cadrul emisiunii Fotbal Show, de la Prima Sport 1, Florin Răducioiu şi Viorel Moldovan au concluzionat că nu îi văd pe olteni capabili să conteze în lupta pentru titlu.

Florin Răducioiu şi Viorel Moldovan, convinşi că U. Craiova nu va conta în lupta pentru titlu

Cei doi foşti mari atacanţi ai naţionalei României, componenţi ai ”Generaţiei de Aur”, au ajuns la ideea comună că formaţia pregătită de Ivaylo Petev nu poate emite pretenţiile pe care le au, de exemplu, FCSB, Rapid şi CFR Cluj, primele trei clasate din SperLiga României.

În plus, Moldovan şi Răducioiu, mai în glumă, mai în serios, au punctat că Universităţii Craiova trebuie să îi fie frică şi de o eventuală necalificare în play-off-ul întrecerii.

Nu are cum să ia titlul Universitatea Craiova, e departe de FCSB, Rapid şi CFR Cluj”, a comentat, scurt, Viorel Moldovan, iar Florin Răducioiu i-a dat dreptate fostului atacant de la Nantes.

U. Craiova, remiză dramatică în partida cu FC Botoşani

FC Botoşani a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, partida cu formaţia Universitatea Craiova, în etapa a 26-a din Superliga. Întâlnirea a fost transmisă LIVE pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro.

La Botoşani, gazdele au controlat prima repriză, atunci când au şi marcat de două ori. La primul gol, în minutul 17, Juan Kaprof a plasat pe lângă Lazar balonul primit de la Benzar, deschizând scorul. În minutul 41, gazdele au înscris pentru 2-0.

O neînţelegere în defensiva oaspeţilor a fost speculată de Kaprof, care a majorat diferenţa de pe tabelă. Craiovenii au reuşit să înscrie şi ei, în minutul 53, prin Alexandru Mitriţă, şi au marcat golul egalizator în minutul 90+5, când Koljic a trimis balonul în plasă.

U. Craiova, salvată de Elvir Koljic

Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, iar FC Botoşani are 20 de puncte şi ocupând locul 15 în clasament. Universitatea Craiova este pe locul 4, cu 39 de puncte.

• FC BOTOŞANI: Ureche – R. Benzar, Sadiku, G. Miron, Ţigănaşu – Ed. Florescu (Şeroni 78), Dican, I.Filip – G. David (R. Dimitrov 72), E. Lopez (Mitrov 58), Kaprof (Ofosu 58). ANTRENOR: Bogdan Andone
  • UNIVERSITATEA CRAIOVA: D. Lazar - Căpăţână, Zajkov, Screciu, Bancu - A. Creţu (Koljic 72), Mateiu (Badelj 73), Houri - Baiaram, A. Ivan (Markovic 46), A. Mitriţă. ANTRENOR: Ivaylo Petev