Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

EXCLUSIV | Vlad, văzut jucătorul momentului la FCSB: ”Joacă din ce în ce mai bine”

FCSB Publicat pe 4 apr 2021

Andrei Vlad trece prin momente foarte bune, în acest moment fiind consideraţi de mulţi specialişti cel mai bun jucător de la FCSB. De aceeaşi părere sunt şi Cristi Dulca şi Mirel Albon, care au remarcat, la Fotbal Look, de pe Look Sport+ şi evoluţia portarului din jocul cu Craiova, terminat la egalitate, 0-0.

Dulca: ”A prins încredere Vlad, se vede că joacă de la meci la meci din ce în ce mai bine. E un portar bun. La penalty-ul cu Craiova, eu zic că a apărat, nu că a ratat Cicâldău. A plecat foarte bine pe execuţie. Şi-a ales un colţ, şi-a dat seama cum bate Cicâldău şi a apărat”.

Albon: ”A fost unul dintre cei mai buni jucători ai naţionalei U21. Eu cred că dacă nu va fi afectat psihic de anumite reproşuri, va fi o variantă şi pentru naţionala mare a României”.

FCSB a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul cu CS Universitatea Craiova, disputat, duminică, pe teren propriu, la Giurgiu, în etapa a 29-a din Casa Liga 1.

În minutul 60, Andrei Ivan a fost faultat în careu de Miron, iar arbitrul Cojocaru a dictat penalti. Cicâldău a executat şi Vlad a respins în corner balonul şutat de de la 11 metri.

Au evoluat următoarele echipe:

• FCSB: Vlad - Ov. Popescu (Creţu '46), Miron, I. Cristea, Radunovici (Panţîru '46)  - Olaru, Şut (Simion '89), Oaidă (Vînă '46) - Moruţan, Fl. Tănase, Oct. Popescu (Istrate '68). Antrenor Anton Petrea;
  • Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Papp (Bălaşa '70), M. Constantin, Vătăjelu - Mateiu, Nistor - Camara (Căpăţână '86), Cicâldău (Bic '86), Baiaram (Koljici '79) - A. Ivan. Antronor Marinos Ouzounidis.