Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

Irina Bara a fost eliminată în primul tur al turneului de la Bogota

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2021

Irina Bara, locul 132 WTA, a fost eliminată în primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Bogota.

Ea a fost întrecută, luni, cu scorul de 6-4, 5-7, 6-4, de olandeza Arantxa Rus, locul 83 WTA şi cap de serie numărul 3, după un meci care a durat două ore şi 35 de minute.

Pentru prezenţa pe tabloul de simplu, Bara va primi un premiu de 2.675 de dolari şi un punct WTA.

La ora transmiterii acestei ştiri, tot în turul I, Mihaela Buzărnescu, locul 136 WTA, evoluează, cu franţuzoaica Harmony Tan, locul 190 WTA.