PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

O nouă decizie de arbitraj controversată în Casa Liga 1. VIDEO | Penalty-ul acordat de Feşnic la duelul Puljic - Constantin. Reacţia lui MM Stoica

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 18 oct 2020

Arbitrajul rămâne în prim plan şi la derby-ul etapei VII din Casa Liga 1, care le pune faţă în faţă pe Dinamo şi pe Universitatea Craiova.

În minutul 25, Cicâldău are o şansă mare de a marca, ”câinii” sunt salvaţi în ultimul moment de Puljic, care respinge în corner.

Trupa lui Bergodi execută faza fixă, iar centralul Horţaiu Feşnic dictează un penalty controversat, la un contact între Puljic şi Constantin. Lovitura de la 11 metri este transformată de Cicâldău, deşi portarul Hinojo a fost pe minge, pe care a şi reuşit să o atingă cu vârful degetelor.

Imediat a venit şi reacţia lui MM Stoica: "Păi dacă-l ţine, trebuie să cadă pe spate. Marius Constantin se aruncă în faţă! E greu cu CSU anul ăsta...", a scris MM, pe facebook.