VIDEO | Jorge Costa, dezamăgit de arbitrajul lui Colţescu! "A fost o fază clară. Am respectat prea mult adversarul" VIDEO | Jorge Costa, dezamăgit de arbitrajul lui Colţescu! "A fost o fază clară. Am respectat prea mult adversarul"
Deaconu îl acuză de furt pe Colţescu: "E inadmisibil!". EXCLUSIV | Vinovatul găsit de Miriuţă şi Stanciu la faza penalty-ului: "Nu ai voie să faci aşa ceva!" Deaconu îl acuză de furt pe Colţescu: "E inadmisibil!". EXCLUSIV | Vinovatul găsit de Miriuţă şi Stanciu la faza penalty-ului: "Nu ai voie să faci aşa ceva!"
VIDEO | Victorie cu emoţii pentru FCSB la Mediaş! Toni Petrea: "Ne-am făcut meciul greu. Accidentările şi-au pus amprenta" VIDEO | Victorie cu emoţii pentru FCSB la Mediaş! Toni Petrea: "Ne-am făcut meciul greu. Accidentările şi-au pus amprenta"
EXCLUSIV | FCSB, apreciată de oamenii de fotbal. Verdict comun în studioul Fotbal Look: "Arată a echipă mare!" EXCLUSIV | FCSB, apreciată de oamenii de fotbal. Verdict comun în studioul Fotbal Look: "Arată a echipă mare!"
VIDEO | Penalty sau simulare? FCSB câştigă la Mediaş după o decizie controversată a lui Colţescu VIDEO | Penalty sau simulare? FCSB câştigă la Mediaş după o decizie controversată a lui Colţescu
VIDEO | Gaz Metan - FCSB 2-3. Echipa lui Petrea devine lider în Casa Liga 1 după un penalty uşor acordat de Colţescu şi transformat de Buş în minutul 90! VIDEO | Gaz Metan - FCSB 2-3. Echipa lui Petrea devine lider în Casa Liga 1 după un penalty uşor acordat de Colţescu şi transformat de Buş în minutul 90!

O nouă decizie de arbitraj controversată în Casa Liga 1. VIDEO | Penalty-ul acordat de Feşnic la duelul Puljic - Constantin. Reacţia lui MM Stoica

Liga I Publicat de Daian Cutu pe 18 oct 2020

Arbitrajul rămâne în prim plan şi la derby-ul etapei VII din Casa Liga 1, care le pune faţă în faţă pe Dinamo şi pe Universitatea Craiova.

În minutul 25, Cicâldău are o şansă mare de a marca, ”câinii” sunt salvaţi în ultimul moment de Puljic, care respinge în corner.

Trupa lui Bergodi execută faza fixă, iar centralul Horţaiu Feşnic dictează un penalty controversat, la un contact între Puljic şi Constantin. Lovitura de la 11 metri este transformată de Cicâldău, deşi portarul Hinojo a fost pe minge, pe care a şi reuşit să o atingă cu vârful degetelor.

Imediat a venit şi reacţia lui MM Stoica: "Păi dacă-l ţine, trebuie să cadă pe spate. Marius Constantin se aruncă în faţă! E greu cu CSU anul ăsta...", a scris MM, pe facebook.