VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

Pandurii a reuşit surpriza, Turris a bătut la Constanţa. Rezultatele de sâmbătă din Liga 2

Liga II Publicat pe 17 oct 2020

Turris a învins Farul, scor 2-0, în cel mai important meci jucat sâmbătă, în etapa a opta a Ligii 2 2020/2021. Ambele goluri au venit după pauză, când Voinea (65) şi Pană (68) au punctat şi au adus trei puncte echipei lui Erik Lincar.

După 0-0 la pauză, Cărăruş a fost eliminat de la gazde şi a uşurat misiunea oaspeţilor, care au ajuns, astfel, la 12 puncte şi au urcat pe locul al şaptelea. Farul rămâne cu 10 puncte, pe locul 11.

Prima surpriză a zilei a oferit-o Pandurii Târgu Jiu, echipă măcinată de probleme şi exclusă de curând de FRF din campionat, care a învins cu 2-0 la Reşiţa. Decimată de COVID-19, ASU Poli s-a întors cu trei puncte mari de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu.