Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

Răzvan Marin, la prima victorie a carierei în Serie A. VIDEO | Cagliari, spectacol cu Torino

Video Publicat pe 18 oct 2020

Cagliari, cu Răzvan Marin integralist, a obţinut, duminică, prima victorie a noului sezon din Serie A, 3-2 pe terenul celor de la Torino.

Piemontezii au lovit încă din start, prin golgheterul Belotti, din penalty, dar până la pauză Joao Pedro (minutul 12) şi Simeone (minutul 19) l-au adus pe Di Francesco în avantaj. Acelaşi Belotti, cu a doua dublă consecutivă, a făcut 2-2 în minutul 49, dar ultimul cuvânt i-a aparţinut fiului lui Simeone, care, în minutul 73, a împins cu noroc mingea în poartă pentru 3-2.

Cu victoria de la Torino, Cagliari ajunge la patru puncte, pe locul 12, şi are a doua cea mai slabă apărare din Serie A 2020/2021, cu zece goluri, unul mai puţin încasat decât Crotone. Torino e penultma, fără succes şi golaveraj 4-8 din trei meciuri.

Tot de la ora 16:00, Fiorentina a remizat la Spezia, 2-2.