Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Se îngroaşă gluma! Râmnicu Vâlcea pierde al treilea meci consecutiv în grupele Ligii Campionilor şi cade pe ultimul loc

Handbal Publicat pe 26 sep 2020

SCM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă de ŢSKA Moscova, azi, în deplasare, cu scorul de scor 30-20 (14-11). Întâlnirea a contat pentru etapa a treia din cadrul grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin.

După o primă repriză echilibrată, în care rusoaicele au avut un uşor plus, concretizat şi pe tabelă (14-11), partea secundă le-a aparţinut clar gazdelor. Au fost 30 de minute în care jocul echipei din Râmnicu Vâlcea a fost mediocru, iar moscovitele au profitat din plin şi s-au desprins.

Tot azi, în aceeaşi grupă, Borussia Dortmund a trecut în deplasare de Podravka, scor 26-25.

După acest succes, ŢSKA face 5 puncte şi urcă pe primul loc în grupă. Pe poziţia secundă se află echipa franceză Brest Bretagne, iar pe 3 sunt danezele de la Odense. Ambele echipe au însă un meci mai puţin. SCM Râmnicu Vâlcea este ultima în această grupă şi nu are niciun punct după trei etape