Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech

Sferturile Cupei României sunt LIVE pe Look Sport! Craiova, prima calificată în semifinale. Programul transmisiunilor

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 3 mar 2021

Universitatea Craiova este prima echipă calificată în semifinalele Cupei României, după victoria de la Buzău cu Chindia Târgovişte, scor 1-0, în direct pe Look Sport+. ‘Alb-albaştrii’ şi-au luat revanşa pentru eşecul de acum trei zile din Liga 1, cu acelaşi scor.

Alexandru Cîmpanu a înscris în minutul 26, cu un şut surprinzător la colţul scurt, din careu.

În repriza a doua, Cîmpanu a ratat singur cu portarul, apoi Tudorie a şutat în bară.

Chindia nu şi-a creat nicio ocazie de gol în repriza a doua.

Chindia - Craiova 0-1 (Cîmpanu 25'), pe Look Sport+

• Chindia: Moldovan – Kocic, Celea, Piţian (cpt.), Căpuşă – Iacob (Dulca 35'), Dumitraşcu (Mitrea 73') – Yameogo, Atanase (Neguţ 35'), Diaz – Berisha (M. Costea 67').
  • Antrenor: Emil Săndoi.

• Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu (cpt.) – Nistor, Mateiu, Screciu (Bic 41') – Cîmpanu (Vlădoiu 84'), Ivan (Tudorie 84'), Baiaram (Camara 72').
  • Antrenor: Marinos Ouzounidis.

Min. 90: Cartonaş galben pentru Neguţ (Chindia)!

Min. 87: Ocazie pentru Craiova! Tudorie a şutat în bară, de la marginea careului.

Min. 84: Dublă schimbare la Craiova! Ies Cîmpanu şi Ivan, intră Tudorie şi Vlădoiu.

Min. 81: Ocazie imensă pentru Craiova! Cîmpanu a scăpat singur cu portarul, dar n-a reuşit să-l învingă pe Moldovan, care a parat cu piciorul, apoi a prins mingea.

Min. 80: Ocazie pentru Craiova! Bancu a pătruns în careu, din banda stângă, dar a centrat foarte slab, iar portarul a prins mingea.

Min. 73: Schimbare la Chindia! Iese Dumitraşcu, intră Mitrea.

Min. 72: Înlocuire la Craiova! Iese Baiaram, intră Camara.

Min. 67: Schimbare la Chindia! Iese Berisha, intră Mihai Costea.

Min. 67: Ocazie pentru Craiova! Cîmpanu a văzut un culoar de şut la marginea careului, dar mingea s-a dus mult pe lângă poartă.

Min. 47: Ocazie mare pentru Craiova! Andrei Ivan a driblat un adversar şi a rămas singur cu portarul, dar a şutat foarte slab, la colţul scurt. Mingea a atins plasa laterală a porţii.

Min. 46: A început repriza a doua! Nicio schimbare în cele două echipe.

Min. 45+1: S-a încheiat prima repriză! Chindia - Craiova 0-1

Min. 41: Schimbare la Craiova! A ieşit Screciu, accidentat, şi a intrat Bic.

Min. 39: Probleme pentru Craiova! Screciu s-a prăbuşit pe teren şi cere schimbarea. Mijlocaşul central s-a accidentat din nou!

Min. 35: Dublă schimbare la Chindia! Ies Iacob şi Atanase, intră Dulca şi Neguţ.

Min. 25: GOL pentru Craiova! 0-1! A înscris Cîmpanu, cu un şut în forţă la colţul scurt.

Min. 18: Ocazie pentru Craiova! În urma unui corner, Marius Constantin a şutat peste poartă din câţiva metri. Pe reluare se poate observa că Iacob l-a lovit pe fundaşul Craiovei şi se impunea un penalty. Una dintre jambierele lui Marius Constantin a fost ruptă, după intervenţia mijlocaşului Chindiei.

Min. 8: Ocazie imensă pentru Chindia! Iacob a trimis mingea în bara transversală, cu o lovitură de cap din 6 metri.

UPDATE 20:30 A început meciul de la Buzău! Horia Mladinovici este arbitrul de centru.

Programul meciurilor care se vor disputa în sferturile de finală ale Cupei României:

Marţi:

• ora 20.30: Chindia Târgovişte - Universitatea Craiova

Miercuri

• -ora 17.30: Universitatea Cluj (Liga 2) - Viitorul Pandurii Târgu Jiu (Liga 2)
  • -ora 20.30: Petrolul Ploieşti (Liga 2) - Astra Giurgiu

Joi:

• ora 20.00: Dunărea Călăraşi (Liga 2) - Dinamo Bucureşti;

Jocurile din sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă şi sunt în direct pe Look Sport+.