VIDEO | Jorge Costa, dezamăgit de arbitrajul lui Colţescu! "A fost o fază clară. Am respectat prea mult adversarul" VIDEO | Jorge Costa, dezamăgit de arbitrajul lui Colţescu! "A fost o fază clară. Am respectat prea mult adversarul"
Deaconu îl acuză de furt pe Colţescu: "E inadmisibil!". EXCLUSIV | Vinovatul găsit de Miriuţă şi Stanciu la faza penalty-ului: "Nu ai voie să faci aşa ceva!" Deaconu îl acuză de furt pe Colţescu: "E inadmisibil!". EXCLUSIV | Vinovatul găsit de Miriuţă şi Stanciu la faza penalty-ului: "Nu ai voie să faci aşa ceva!"
VIDEO | Victorie cu emoţii pentru FCSB la Mediaş! Toni Petrea: "Ne-am făcut meciul greu. Accidentările şi-au pus amprenta" VIDEO | Victorie cu emoţii pentru FCSB la Mediaş! Toni Petrea: "Ne-am făcut meciul greu. Accidentările şi-au pus amprenta"
EXCLUSIV | FCSB, apreciată de oamenii de fotbal. Verdict comun în studioul Fotbal Look: "Arată a echipă mare!" EXCLUSIV | FCSB, apreciată de oamenii de fotbal. Verdict comun în studioul Fotbal Look: "Arată a echipă mare!"
VIDEO | Penalty sau simulare? FCSB câştigă la Mediaş după o decizie controversată a lui Colţescu VIDEO | Penalty sau simulare? FCSB câştigă la Mediaş după o decizie controversată a lui Colţescu
VIDEO | Gaz Metan - FCSB 2-3. Echipa lui Petrea devine lider în Casa Liga 1 după un penalty uşor acordat de Colţescu şi transformat de Buş în minutul 90! VIDEO | Gaz Metan - FCSB 2-3. Echipa lui Petrea devine lider în Casa Liga 1 după un penalty uşor acordat de Colţescu şi transformat de Buş în minutul 90!

Spectacol total între Monaco şi PSG! ”Les Monégasque” au câştigat meciul după ce au revenit de la 0-2. Parizienii au avut două goluri anulate prin VAR

PSG Publicat pe sâmbătă, 01:02

Monaco a învins PSG, pe teren propriu, scor 3-2, într-un meci contând pentru etapa a XI-a din Ligue 1. Gazdele au reuşit o răsturnare de rezultat absolut incredibilă după ce la pauză PSG conducea cu 2-0. Prima repriză le-a aparţinut parizienilor, însă ce s-a întâmplat după a fost ireal. Kylian Mbappe a punctat pentru oaspeţi în minutele 25, din pasa lui Di Maria, şi 37, din lovitură de pedeapsă. Starului francez i-a fost anulat al treilea gol, prin VAR, în minutul 44, asta după ce colegul său Moise Kean a păţit acelaşi lucru în minutul 39.

Repriza a doua a început cum nu se poate mai rău pentru PSG. Neamţul Kevin Volland a redus din diferenţă în minutul 52, iar în 65' a adus egalarea pentru ”Les Monégasque”, după o pasă primită de la spaniolul Cesc Fabregas, intrat după pauză în locul lui Geubbels. În minutul 84, Diallo de la PSG a văzut cartonaşul roşu, după ce l-a ţinut, în postură de ultim apărător, pe Volland în careu. Arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă, transformată de Fabregas, care a adus astfel victoria pentru Monaco.

PSG şi-a stricat seria de opt victorii consecutive în Ligue 1, însă rămâne pe primul loc, în Franţa, cu 24 de puncte acumulate în 11 etape. Monaco a urcat pe locul doi, cu 20 de puncte în tot atâtea jocuri, cel puţin până la meciul de duminică dintre Lille şi Lorient.