VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede” VIDEO EXCLUSIV | Veste excelentă pentru CFR Cluj în finalul acestui sezon. „Cu siguranţă va veni mai repede”
Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam Jaqueline Cristian, victorie de răsunet la Madrid! Succes contra unei câştigătoare de grand slam
Bomba momentului în fotbalul românesc! Daniel Niculae, OUT din Giuleşti?
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Veste cumplită primită de Daniel Niculae, după ce a fost pus sub urmărire penală: „Pedeapsa este îndreptată spre maximum!” Veste cumplită primită de Daniel Niculae, după ce a fost pus sub urmărire penală: „Pedeapsa este îndreptată spre maximum!”
O nouă mutare senzaţională a Barcelonei, după ce l-a convins pe Xavi să rămână. Catalanii i-au pus suma pe masă jucătorului O nouă mutare senzaţională a Barcelonei, după ce l-a convins pe Xavi să rămână. Catalanii i-au pus suma pe masă jucătorului

Spectacol total între Monaco şi PSG! ”Les Monégasque” au câştigat meciul după ce au revenit de la 0-2. Parizienii au avut două goluri anulate prin VAR

PSG Publicat pe 21 nov 2020

Monaco a învins PSG, pe teren propriu, scor 3-2, într-un meci contând pentru etapa a XI-a din Ligue 1. Gazdele au reuşit o răsturnare de rezultat absolut incredibilă după ce la pauză PSG conducea cu 2-0. Prima repriză le-a aparţinut parizienilor, însă ce s-a întâmplat după a fost ireal. Kylian Mbappe a punctat pentru oaspeţi în minutele 25, din pasa lui Di Maria, şi 37, din lovitură de pedeapsă. Starului francez i-a fost anulat al treilea gol, prin VAR, în minutul 44, asta după ce colegul său Moise Kean a păţit acelaşi lucru în minutul 39.

Repriza a doua a început cum nu se poate mai rău pentru PSG. Neamţul Kevin Volland a redus din diferenţă în minutul 52, iar în 65' a adus egalarea pentru ”Les Monégasque”, după o pasă primită de la spaniolul Cesc Fabregas, intrat după pauză în locul lui Geubbels. În minutul 84, Diallo de la PSG a văzut cartonaşul roşu, după ce l-a ţinut, în postură de ultim apărător, pe Volland în careu. Arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă, transformată de Fabregas, care a adus astfel victoria pentru Monaco.

PSG şi-a stricat seria de opt victorii consecutive în Ligue 1, însă rămâne pe primul loc, în Franţa, cu 24 de puncte acumulate în 11 etape. Monaco a urcat pe locul doi, cu 20 de puncte în tot atâtea jocuri, cel puţin până la meciul de duminică dintre Lille şi Lorient.