VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga
VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional
Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele” Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele”
Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania
A fost identificat momentul care a declanşat criza la Rapid. "Asta e realitatea" | VIDEO EXCLUSIV
Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap

VIDEO | Academica Clinceni - FC Voluntari 2-1. Cu un Şut precis şi cu gafa lui Cojocaru se face diferenţa în derby-ul Ilfovului

Academica Clinceni Publicat pe 17 iul 2020

Academica Clinceni s-a impus, azi, pe teren propriu, 2-1 cu FC Voluntari, într-un meci din etapa a 10-a din cadrul Casa Ligii 1.
Derby-ul Ilfovului a opus două echipe aparent fără emoţii, Academica Clinceni şi FC Voluntari, chiar dacă se înfruntau în play-out. Ceva mai insiste, gazdele au deschis scorul din minutul 38. Autorul golului, Şut, a benficiat de o pasă bună de la Cebotaru, iar execuţia sa din interiorul careului l-a lăsat fără replică pe portarul Cojocaru.

Acelaşi Cojocaru şi-a îngropat echipa în minutul 61, când a ieşit din careu pentru a degaja o minge din faţa lui Markovici, însă a luftat caraghios, iar atacantul Clinceniului a avut de îndeplinit o simplă formalitate.

Voluntariul nu s-a împăcat însă cu situaţia şi a ieşit la atac, iar insistenţele băieţilor lui Mihai Teja au fost răsplătite cu un sfert de oră înainte de final, când Eric a executat o lovitură liberă, iar Tudorie s-a înălţat de lângă Albu şi a redus din handicap, cu o lovitură de cap imparabilă. S-a terminat 2-1 pentru gazde, rezultat care face ca între cele două echipe să aibă loc o rocadă în clasament.

Graţie victoriei obţinute azi, Clinceniul urcă pe locul secund în grupa de play-out. Academica are acum 29 de puncte, cu unul mai mult decât FC Voluntaro, care cade pe poziţia a treia.