Burleanu: "Va fi cel mai atractiv sistem avut de România până acum!" FCSB şi Botoşani, singurele care nu au votat varianta cu 16 echipe Burleanu: "Va fi cel mai atractiv sistem avut de România până acum!" FCSB şi Botoşani, singurele care nu au votat varianta cu 16 echipe
Veste excelentă pentru Conte. Sanchez rămâne trei ani Veste excelentă pentru Conte. Sanchez rămâne trei ani
Campionatul Belgiei revine, LIVE pe posturile Look! Trei meciuri transmise în direct în acest weekend Campionatul Belgiei revine, LIVE pe posturile Look! Trei meciuri transmise în direct în acest weekend
Mesajul PCH, după decizia LPF, care menţine Dinamo în Casa Liga 1 şi din sezonul viitor. ”Câinilor, greul de acum începe!” Mesajul PCH, după decizia LPF, care menţine Dinamo în Casa Liga 1 şi din sezonul viitor. ”Câinilor, greul de acum începe!”
Moştenire grea. Cine poartă tricoul cu numărul 10, la naţionala U-21 Moştenire grea. Cine poartă tricoul cu numărul 10, la naţionala U-21
Performanţă rară. Primul break maxim, după 8 ani, la Campionatul Mondial de Snooker Performanţă rară. Primul break maxim, după 8 ani, la Campionatul Mondial de Snooker

VIDEO | Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 10 iul 2020

Etapa cu numărul 35 din La Liga a adus victoria spectaculoasă a celor de la FC Sevilla, în deplasare la Athletic Bilbao, scor 2-1.

Gazdele au început mai bine şi au marcat prin Capa, în minutul 28, după ce fundaşul spaniol a fost pe fază la un balon deviat, care a luat prin surprindere defensiva adversă.

Replica a venit pe final de meci, în minutul 70 Banega a eglat, cu o lovitură liberă impecabil executată de la 25 de metri, care l-a lăsat pe portarul advers fără replică. Mingea a prins efect chiar înainte de a trece peste zid, cei de la Bilbao fiind prinşi pe picior greşit. Remontada s-a produs în minutul 74, El Haddadi s-a desprins din marcaj şi a trimis în forţă cu capul, din centrarea lui Banega.

Bilbao nu a mai avut forţa de a egala pe final, iar Sevilla obţine 3 puncte preţioase şi se menţin pe locul 4, însă urcă la egalitate de puncte cu cei de la Atletico Madrid, care sunt pe ultima treaptă a podiumului.