Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 10 iul 2020

Etapa cu numărul 35 din La Liga a adus victoria spectaculoasă a celor de la FC Sevilla, în deplasare la Athletic Bilbao, scor 2-1.

Gazdele au început mai bine şi au marcat prin Capa, în minutul 28, după ce fundaşul spaniol a fost pe fază la un balon deviat, care a luat prin surprindere defensiva adversă.

Replica a venit pe final de meci, în minutul 70 Banega a eglat, cu o lovitură liberă impecabil executată de la 25 de metri, care l-a lăsat pe portarul advers fără replică. Mingea a prins efect chiar înainte de a trece peste zid, cei de la Bilbao fiind prinşi pe picior greşit. Remontada s-a produs în minutul 74, El Haddadi s-a desprins din marcaj şi a trimis în forţă cu capul, din centrarea lui Banega.

Bilbao nu a mai avut forţa de a egala pe final, iar Sevilla obţine 3 puncte preţioase şi se menţin pe locul 4, însă urcă la egalitate de puncte cu cei de la Atletico Madrid, care sunt pe ultima treaptă a podiumului.