Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting

VIDEO | CINE MAI POATE OPRI SPANIA? CAMPIOANA EUROPEANĂ EN TITRE A ZDROBIT GERMANIA LA EURO 2020

Video Publicat pe 11 ian 2020

Naţionala masculină de handbal a Spaniei a trecut fără prea mari emoţii de Germania, 33-26 (14-11), într-un meci din grupa C a Campionatului European. Partida a fost transmisă în direct de Look Sport 2. Spania, echipă pregătită de Jordi Ribera, este campioană europeană en titre şi a câştigat medalii de fiecare dată la ultimele trei ediţii ale turneului final, bronz în 2014, argint în 2016 şi titlu suprem în urmă cu doi ani.

Într-un alt derby, Islanda a învins surprinzător Danemarca, 31-30, într-un meci din grupa E. În ciuda acestei înfrângeri, danezii, care sunt campioni mondiali en titre, sunt cotaţi cu celel mai mari şanse la titlu, alături de Spania şi Franţa.

Iată şi celelalte rezultate ale zilei la Campionatul European de handbal: Muntenegru - Serbia 22-21, Ungaria - Rusia 26-25, Letonia - Olanda 24-32 şi Croaţia - Belarus 31-23.