Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | Csikszereda - CFC Argeş 2-1. Ciucanii dau lovitura în minutul 90+4!

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 26 feb 2024

VIDEO | Csikszereda - CFC Argeş 2-1 (Nagy 19, Nistor 90+4 / Petrescu 54), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• Csikszereda: Szilard – Nagy, Kelemen, Csuros, Peter Gal – Veres, Soufiane – Bakos, Babati, Ronai – Makrai
  • CFC Argeş: Straton – Orozco, Ciuciulete, Tudose, Tofan – Rădescu, Nortey – Şerban, Petrescu, Dulcea – Buhăcianu

Minutul 90+6: Final de meci! Miercurea Ciuc se impune cu 2-1.

Minutul 90+4: GOL Csikszereda! Jelena reia cu capul după un corner. Straton respinge, dar mingea rămâne aproape de linia porţii, iar Nisto reuşeşte să marcheze.

Minutul 90+1: Nagy bate o lovitură liberă din 17. Straton este din nou providenţial şi respinge spectaculos.

Minutul 88: Kelemen reia cu capul după un corner. Straton scoate de sub transversală.

Minutul 57: Buhăcianu rămâne singur cu Szilar, dar portarul ciucan parează.

Minutul 54: GOL CFC Argeş! Angelov scoate cu călcâiul în careu la Petrescu, care restabileşte egalitatea.

Minutul 45+3: Pauză! Gazdele conduc cu 1-0.

Minutul 19: GOL Csikszereda! Makrai bate un corner, Jebari şi Veres lasă la Nagy, care reia la vinclu din 20 de metri!

Minutul 8: Ronai reia din 10 metri în plasa laterală.

Minutul 5: Bakos primeşte în marginea careului şi reia cu latul pe lângă poartă.

Minutul 1: A început partida!

---------------------------------------------------

După 15 etape, Csikszereda ocupă locul 11, cu 22 de puncte. Formaţia din Harghita a încheiat anul 2023 cu două victorii, 2-0 în deplasare la Buzău şi 1-0 pe teren propriu cu CSM Slatina.

De cealaltă parte, CFC Argeş are un parcurs mult sub aşteptări şi ocupă doar locul 16 în clasamentul ligii secunde, cu 18 puncte acumulate după 15 etape.

Cele două formaţii s-au mai întâlnit o singură dată de-a lungul timpului, în 2019, într-un meci încheiat la egalitate, scor 0-0.