VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf” VIDEO | Dinamo - FC Voluntari 1-1! Ilfovenii pleacă cu un punct mare de pe „Arcul de Triumf”
Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo Bogdan Andone, sancţionat drastic de Comisia de Disciplină după eliminarea de la meciul cu Dinamo

VIDEO | DAN PETRESCU NU CAPITULEAZĂ. „AR FI O MINUNE SĂ NE CALIFICĂM, DAR BĂIEŢII SUNT ÎN STARE DE ORICE”

Champions League Publicat pe 21 aug 2019

CFR Cluj a fost învinsă pe teren propriu de Slavia, 0-1, în prima manşă a play-off-ului UEFA Champions League, iar cehii sunt acum favoriţi la calificarea în grupe. Dan Petrescu a apărut calm la final, chiar dacă eşecul l-a afectat în mod evident. Tehnicianul a explicat şi unde s-a făcut diferenţa, în opinia sa: în vreme ce Slavia a marcat fără să aibă ocazii, CFR s-a jucat cu ele. Totuşi, Dan Petrescu nu capitulează.

„În prima repriză au dominat, dar nu au avut nicio ocazie. Dacă îmi spuneţi o ocazie şi îmi arătaţi acum la televizor o ocazie… Ne-au dominat, dar arătaţi-mi, vă rog frumos o ocazie! Ocaziile mari le-am avut noi, Per total e un scor foarte mincinos. Din păcate pentru noi, George Ţucudean a ratat două ocazii mari, Rondon a dat bară, iar Omrani a ratat un penalty. Când joci cu Slavia Praga şi joci în play-off de Champions League impiosibil să ai ocazii mai multe. În retur 100% va fi mult mai greu. Ar fi o minune, dar băieţii ăştia sunt în stare de orice. Dar hai să respectăm adversarul, să respectăm valoarea. E clar că nu poţi mereu să elimini echipe mai bune ca tine. Dacă o facem, atunci bravo tuturor. Dar e clar că ei sunt marii favoriţi”, a spus Petrescu la LOOK PLUS.

Dan Petrescu a vorbit despre golul încasat şi a comparat-o pe Slavia cu Celtic. „Golul primit a fost mult prea uşor. Aşa gol eu n-am mai văzut! A fost o pasă cu latul de la 20 de metri ca la fotbal tenis. Slavia e puternică, aţi văzut. Ei s-au dus la Chelsea şi au atacat din minutul 1 şi au marcat 3 goluri. Au eliminat pe Sevilla şi pe Gent. Părerea mea e că e mai bună ca Celtic. Aţi văzut că au jucat în sferturile UEFA EL. Au eliminat şi pe Zenit Sankt Peterspburg. În opinia mea, portarul a fost cel mai bun om al lor”, a încheiat Petrescu.