VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Farul Constanţa - Viitorul Pandurii Târgu-Jiu 1-0. Zicu îl bate pe Stoican şi se apropie la doar un punct de play-off

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 28 feb 2021

Farul Constanţa a învins Viitorul Pandurii Târgu-Jiu, cu scorul de 1-0. Partida a putut fi urmărită în direct pe Look Sport+.

Nici nu a început bine partida, că Ianis Zicu a primit o veste rea. Portarul Dur-Bozoancă s-a accidentat la încălzire şi a fost nevoie de înlocuirea lui cu Ştefan Fara, un goalkeeper tânăr, venit de la Dinamo, care s-a descurcat excelent.

Prima repriză a fost una deschisă, în care ambele formaţii au încercat să marcheze, dar fără succes. Oltenii au fost mai prezenţi, dar degeaba.

Sub privirile din lojă ale lui Ilie Năstase şi Ciprian Marica, cei de la Farul au înscris, în minutul 63, prin experimentatul Liviu Mihai, care a tras imparabil, din voleu, sub bară, din interiorul careului. Câteva minute mai târziu, constănţenii au avut şansa de a-şi mari avantajul, Bîrnoi preia excelent de la Măzărache, driblează portarul, dar şutează violent în bara transversală.

În urma acestui rezultat, Farul acumulează 24 de puncte, la doar o lungime de ultimul loc de play-off, ocupat la egalitate de Csikszereda şi de Viitorul Pandurii Târgu-Jiu.

Farul Constanţa: Fara – Băjan, I. Ursu (cpt.), Cărăruş, Carabela – Fl. Bălan (Rob. Silaghi 46′), Ant. Cruceru, Liv. Mihai, Damaşcan (Bîrnoi 46′) – Banyoi (Al. Stoica 46′), Măzărache

Viitorul Pandurii Târgu Jiu: D. Rusu – Buleică, Oros (cpt.), Lixandru, Sin – Prejmerean, Ţegle (Bădăuţă 68′), Andr. Dragu (Gîrbiţă 68′) – Cioiu, D. Paraschiv, Vl. Costea (Vulpe 68′)