Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare

VIDEO | FC Argeş, la un minut distanţă de o victorie importantă cu Mioveni. Cum arată lupta pentru promovarea în Liga 1 şi podiumul ligii secunde

Fotbal Internațional Publicat pe 1 mar 2020

FC Argeş şi CS Mioveni au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 23-a a ligii secunde.Cu o victorie în această partidă, piteştenii şi-ar fi egalat la puncte adversara şi ar fi urcat pe locul 3, peste Rapid. În realitate, însă, lucrurile nu au stat aşa. Golurile au venit târziu, în ultimele 10 minute ale partidei. Mai întâi, Argeşul a lovit prima, în minutul 81, prin Matiş, care a reluat imparabil, din apropiere, după o aruncare trimisă lung de Tofan în careu. Mioveniul nu a cedat, iar Costin a restabilit egalitatea cu un minut înainte de final, chiar când gazdele se pregăteau să sărbătorească victoria alături de suporteri.

După acest rezultat de egalitate, CS Mioveni se menţine pe locul secund şi are 38 de puncte, la 9 în spatele liderului UTA şi cu unul singur în plus faţă de ocupanta locului trei, Rapid. De partea cealaltă, FC Argeş se află pe locul 5 şi are 35 de puncte, un punct în urma ocupantei locului 4, Turris. În lupta pentru promovare s-ar mai putea implica şi Petrolul (locul 6 cu 35 de puncte). Echipele care se vor clasa la final pe primele două locuri vor promova direct în Liga 1. Totodată, ocupanta poziţiei a treia va disputa un baraj cu echipa care va clasa la final pe locul 12 în Liga 1.