VIDEO | FENERBAHCE CÂȘTIGĂ DERBY-UL CU BEȘIKTAȘ ȘI SE APROPIE DE LIDER - LOOKSPORT
Noutăți Superlig Video

VIDEO | FENERBAHCE CÂȘTIGĂ DERBY-UL CU BEȘIKTAȘ ȘI SE APROPIE DE LIDER

Fenerbahce a câștigat ultimul mare derby al anului în Turcia, 3-1 cu Beșiktaș, într-un meci din etapa a 16-a din Super Lig. În direct pe Look Sport 3, gazdele au spart gheața în minutul 23, când Kruse a transformat un penalty, iar după mai puțin de 10 minute, Tufan ducea scorul la 2-0. Reușita semnată de canadianul Atiba Hutchinson, în prelungirile primei reprize, a readus-o pe Beșiktaș în joc.

Totuși, oaspeții nu au reușit să mai puncteze măcar o dată în repriza secundă, pentru a obține cel puțin un punct. A făcut-o în schimb Fener, în minutul 58, când kosovarul Vedat Muriqi a închis tabela și a conființit victoria echipei sale, 3-1.

După acest succes, Fenerbahce face 28 de puncte și urcă pe 3, depășind-o tocmai pe rivala Beșiktaș, care cade pe 4, cu 27 de puncte. Lider în Super Lig rămâne Sivasspor, care are 34 de puncte.