E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”

VIDEO | LOBONŢ AR PUTEA PLECA DE LA ”U” CLUJ DUPĂ RATAREA PROMOVĂRII

Liga II Publicat pe 12 iun 2019

Universitatea Cluj a câştigat cu 1-0 returul cu Hermannstadt, din barajul pentru promovarea în Liga 1. Unicul gol a fost înscris de Dorin Goga, în repriza a doua. Victoria de astăzi a fost, însă, insuficientă pentru studenţi ca să promoveze în Liga 1. În prima manşă, sibienii s-au impus cu 2-0. Trupa lui Vasile Miriuţă rămâne, astfel, în primul eşalon.

Supăraţi după ratarea obiectivului, suporterii clujeni i-au cerut din nou demisia lui Bogdan Lobonţ. În zilele următoare, când conducerea Universităţii va trage linie după acest sezon, actualul antrenor ar putea fi dat afară.

”Ce să zic? O victorie cu gust amar, dar rămâne o victorie. Am dat maximul pe care putem să-l dăm la ora actuală. Este o experienţă pe care o să o ducem cu noi în continuare şi din care o să avem multe de învăţat, această dublă cu Hermannstadt. E prematur să vorbim de schimbat. La cald, după meci, e prematur. Zilele următoare o să analizăm tot ceea ce s-a făcut până azi. O să vedem care este linia de urmat. E prematur să răspund imediat după meci. Ştiţi cum e? Meciul a ţinut 180 de minute. Prima repriză a fost la Cluj, a doua aici la Sibiu. Din punctul meu de vedere, noi am fost penalizaţi într-un singur minut, când am luat cele două goluri la Cluj. În rest, băieţii au făcut tot ceea ce le-am cerut, atât la Cluj, cât şi aici la Sibiu”, a spus Bogdan Lobonţ la interviurile de după meci.