Naţionala U21 | Baiaram este nevoit să joace cu o mască: ”De când o port am marcat două goluri cu capul!”
Emma Răducanu s-a retras de la Miami Open
MM Stoica a dat cărţile pe faţă şi a făcut anunţul despre fotbalistul de naţională: ”Este cel mai bun din România. Am demarat discuţiile pentru contract!”

Real Madrid a depus plângere împotriva arbitrului de la meciul cu Osasuna. Acesta nu a menţionat în raportul de joc insultele rasiste la adresa lui Vinicius
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism

VIDEO | LOBONŢ AR PUTEA PLECA DE LA ”U” CLUJ DUPĂ RATAREA PROMOVĂRII

Liga II Publicat pe 12 iun 2019

Universitatea Cluj a câştigat cu 1-0 returul cu Hermannstadt, din barajul pentru promovarea în Liga 1. Unicul gol a fost înscris de Dorin Goga, în repriza a doua. Victoria de astăzi a fost, însă, insuficientă pentru studenţi ca să promoveze în Liga 1. În prima manşă, sibienii s-au impus cu 2-0. Trupa lui Vasile Miriuţă rămâne, astfel, în primul eşalon.

Supăraţi după ratarea obiectivului, suporterii clujeni i-au cerut din nou demisia lui Bogdan Lobonţ. În zilele următoare, când conducerea Universităţii va trage linie după acest sezon, actualul antrenor ar putea fi dat afară.

”Ce să zic? O victorie cu gust amar, dar rămâne o victorie. Am dat maximul pe care putem să-l dăm la ora actuală. Este o experienţă pe care o să o ducem cu noi în continuare şi din care o să avem multe de învăţat, această dublă cu Hermannstadt. E prematur să vorbim de schimbat. La cald, după meci, e prematur. Zilele următoare o să analizăm tot ceea ce s-a făcut până azi. O să vedem care este linia de urmat. E prematur să răspund imediat după meci. Ştiţi cum e? Meciul a ţinut 180 de minute. Prima repriză a fost la Cluj, a doua aici la Sibiu. Din punctul meu de vedere, noi am fost penalizaţi într-un singur minut, când am luat cele două goluri la Cluj. În rest, băieţii au făcut tot ceea ce le-am cerut, atât la Cluj, cât şi aici la Sibiu”, a spus Bogdan Lobonţ la interviurile de după meci.