Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Modric l-a ironizat pe Pique după 'El Clasico'. "Acum te duci să te plângi, nu?"

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 11 apr 2021

Real Madrid a câştigat derby-ul cu FC Barcelona, scor 2-1, pe arena 'Alfredo di Stefano' din Madrid, în direct pe Look Sport+ şi Look 4K, în etapa cu numărul 30 din LaLiga. La finalul partidei, Luka Modric şi Gerard Pique au avut un schimb de replici, iar mijlocaşul croat l-a ‘înţepat’ pe fundaşul spaniol, care protesta faţă de decizia arbitrului de a acorda doar patru minute de prelungiri.

'Galacticii' au urcat pe primul loc în clasament, iar Karim Benzema şi Toni Kroos au fost eroii din 'El Clasico' numărul 182.

Luka Modric şi Gerard Pique au dat mâna cu sportivitate, dar croatul l-a ironizat pe spaniol: ”Acum te duci să te plângi, nu?”, l-a întrebat Modric. ”Ei bine, patru minute?”, a replicat Pique, cu referire la minutele adiţionale. ”Şi câte mai voiai?”, a întrebat croatul, conform Marca.

Karim Benzema a deschis scorul în minutul 13, iar Toni Kroos a dublat avantajul 'Los Blancos' în minutul 28. FC Barcelona a marcat în minutul 60, prin Oscar Mingueza.

Fiecare dintre echipe a trimis mingea în bară: Vinicius în minutul 63 şi Ilaix Moriba în minutul 90+3. Real Madrid a încheiat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Casemiro din minutul 90.

Real Madrid a câştigat ultimele trei meciuri împotriva Barcelonei. Ultima dată când madrilenii au avut trei victorii consecutive cu FC Barcelona s-a întâmplat în 1978.

Dublă victorie într-un sezon! În meciul tur, Real Madrid a învins-o pe FC Barcelona cu 3-1. Prin urmare, Real Madrid a câştigat ambele confruntări din ‘El Clasico’ pentru prima dată din sezonul 2007-2008 încoace.