VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Gafă de proporţii în Ţările de Jos. Crainicul stadionului echipei Roda Kerkrade a anunţat eronat promovarea clubului în primul eşalon. Suporterii au invadat terenul VIDEO | Gafă de proporţii în Ţările de Jos. Crainicul stadionului echipei Roda Kerkrade a anunţat eronat promovarea clubului în primul eşalon. Suporterii au invadat terenul
Pe cine vrea să aducă FCSB în locul lui Andrei Vlad. Portarul e pe picior de plecare în vară Pe cine vrea să aducă FCSB în locul lui Andrei Vlad. Portarul e pe picior de plecare în vară
Ipswich Town, în Premier League după 22 de ani de aşteptare Ipswich Town, în Premier League după 22 de ani de aşteptare
Clujenii vor da totul în partida cu Dinamo! Anunţul venit din vestiarul „Şepcilor roşii” Clujenii vor da totul în partida cu Dinamo! Anunţul venit din vestiarul „Şepcilor roşii”
VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 29-23. ”Tigroaicele” ratează şi în acest an Final Four-ul Ligii Campionilor VIDEO | Metz - CSM Bucureşti 29-23. ”Tigroaicele” ratează şi în acest an Final Four-ul Ligii Campionilor

VIDEO | Napoli - Juventus 2-1. Răbufnire de orgoliu a campioanei Italiei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 3 mar 2024

Napoli s-a impus duminică seara, pe teren propriu, scor 2-1, în faţa formaţiei Juventus Torino, în etapa a 27-a din Serie A.

La Napoli s-a jucat pe contre. Juventus a reuşit să îl anihileze pe Osimhen, de care a stat lipit Bremer, iar torinezii au trimis în bară, în minutul 34, prin Vlahovic, însă golul a fost marcat de gazde, prin Kvaratskhelia, în minutul 42. Juventus a alergat după egalare şi a avut ocazii în partea secundă, iar golul a venit în minutul 81, când a marcat Chiesa.

Bucuria oaspeţilor nu a durat mult, pentru că Osimhen a obţinut un penalti, dictat de arbitrul Maurizio Mariani după verificarea VAR. Osimhen a executat şi Szczesny a respins, iar dintre jucătorii care au ţâşnit spre balon Raspadori a ajuns primul şi a trimis în plasă, înscriind golul victoriei pentru campioana Italiei, în minutul 88.

Napoli reuşeşte pentru prima oară din septembrie 2023 să obţină două victorii consecutive în Serie A şi se află pe locul 7, cu 43 de puncte. Juventus Torino e pe locul 2, cu 57 de puncte.