Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | Poli Timişoara – Petrolul a fost oprit! ”Lupii galbeni” vor câştiga meciul cu 3-0, la masa verde

Liga II Publicat pe 24 feb 2022

Meciul Poli Timişoara – Petrolul, primul din acest an în Liga 2, contând pentru etapa a 17-a, a fost oprit definitiv, joi seară, în minutul 37, după ce nocturna de la stadionul timişorenilor a cedat de două ori.

Prima dată, nocturna s-a stins în minutul 8. Atunci fanii au scandat, au cântat şi au oferit un spectacol pirotehnic. De asemenea, ei şi-au aprins lanternele de la telefoane, cântând tot timpul. După trei minute de întrerupere, cele două echipe au intrat la vestiare, împreună cu brigada de arbitri.

Jocul s-a reluat după aproximativ zece minute de întrerupere.

În minutul 37, nocturna a cedat însă din nou şi echipele au plecat iar la vestiare. Potrivit regulamentului, Petrolul va câştiga meciul la masa verde.

Partidele FC Buzău – Astra, Politehnica Iaşi – FC Braşov, Metaloglobus Bucureşti – CSC Şelimbăr, Csikszereda Miercurea Ciuc – Unirea Dej, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara, Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia şi Unirea Constanţa – CSA Steaua vor avea loc sâmbătă, meciul Hermannstadt – Dunărea Călăraşi se va disputa duminică, iar confruntarea Universitatea Cluj – Concordia Chiajna este programată luni.

Poli Timişoara – Petrolul 0-3 la masa verde

• Poli Timişoara: Păduraru – D. Radu, Mera (cpt.), Scutaru, Pamfile – D. Andrei, Ignea, R. Lazăr, Oanea – Rogosic, Oct. Ursu.
    Rezerve: Devenish-Meares – Bocşan, Plumbuitu, Zaluschi, Olariu, Vukoje, Gerbi, Sîntean, Iamandache.
    Antrenor: Nicolae Croitoru.
  • Petrolul: R. Avram – Sg. Pîrvulescu, Huja, Vrhovac, Ţicu (cpt.) – Cebotaru, Seto – M. Bratu, Tucaliuc, Dr. Gheorghe – S. Diarra.
    Rezerve: Moroz – Boţogan, Jarovic, Mih. Constantinescu, Saim Tudor, Prejmerean, Alb. Olaru, V. Lică, M. Chindriş.
    Antrenor: Nicolae Constantin

Final de meci! Petrolul va câştiga meciul la masa verde, cu 3-0! Conform regulamentului, dacă o partidă este oprită de două ori din cauza nocturnei, oaspeţii sunt declaraţi câştigători.

Min. 37: Nocturna cade din nou, jucătorii intră iar la cabine.

Min. 30: Petrolul are mai multe ocazii, dar nu reuşeşte să deschidă scorul.

Min. 8: Partida se reia din minutul 8, din momentul în care se oprise nocturna. Au fost în jur de 10 minute de pauză.

După 9 minute: Fotbaliştii ies de la vestiare, meciul va fi reluat în scurt timp.

Min. 8: Cade nocturna la Timişoara, dar fanii fac spectacol total în tribune! Aprind torţe, bliţurile de la telefoane şi cântă. Meciul e oprit în aceste momente.

„Lupii galbeni” conduc în clasament şi se află la o distanţă confortabilă de principalele urmăritoare şi rivale în lupta pentru promovare, Hermannstadt Sibiu şi Universitatea Cluj. Petrolul Ploieşti are în acest moment 42 de puncte, cu şapte mai mult decât are Hermannstadt şi cu nouă în plus faţă de Universitatea Cluj.

De cealaltă parte, Politehnica Timişoara este abia a 14-a în clasamentul ligii secunde. Bănăţenii au abia 20 de puncte, dintre care nouă obţinute în ultimele trei partide, când au învins, pe rând, pe FC Braşov (1-0), Steaua (2-1) şi Astra Giurgiu (2-0).